Cutter-1

برش برچسب با کاتر پلاتر

وقتی شما با نمایشگاه و ساخت غرفه سروکارو دارید کلمات شبرنگ یا روزرنگ و کاتر پلاتر ( برش شبرنگ با کاترپلاتر) به وفور برخورد خواهید داشت .

در متن زیر کمی بیشتر با این واژگان و ارتباط بین آنها صبحت خواهیم کرد.

کاتر پلاتر (Cutting Plotter) چیست؟

کاتر پلاتر یک دستگاه است که با استفاده از آن خطوطی که در نرم افزارهای گرافیکی ایجاد شده است و خروجی آنها نیز خطی است را بر روی متریال های پشت چسب دار پیاده کرده و برش می دهد تا به راحتی بتوان آنها را جدا کرد .

کاترپلاتر

نرم افزارهای زیادی برای این کار ایجاد شده است اما یکی از کاربردی ترین آنها در ایران Corel Draw است و تقریبا بیشتر عزیزانی که در صنعت برش و نصب استیکر فعالیت دارند با این نرم افزار آشنایی دارند و از آن استفاده می کنند.

دستگاه کاترپلاتر توانایی برش انواع کاغذهای مات کن ، طلق رادیولوژی ، روزرنگ و شب رنگ ، استیکر و متریالهایی از این دست را دارد.

استیکر یا نام کاربردی تر آن روزرنگ چیست ؟

استیکر که در انگلیسی به صورت ( در ویکیپدیا Sticker ) در ساخت تابلو و ساخت غرفه ها نمایشگاهی استفاده می شود به برچسب هایی می گوییم که پس از رنگ شدن در غرفه های نمایشگاهی برای نشان دادن نام و برند شما ، لوگوی شما و شرح خدمات و معرفی شرکت یا مجموعه بر روی بدنه غرفه ها چسبانده می شود .

استیکرها در دو نوع روزرنگ و شبرنگ وجود دارند که برای ساخت غرفه های نمایشگاهی از روزرنگ استفاده می شود .

حتی می توانیم برای اینکه در اجرای سازه های چوبی دقت بیشتری داشته باشیم با برش های منحنی یا اشکال دیگر و استفاده از آن به عنوان شابلون در درودگری دقت کار را بیشتر کنیم .

Cutting Plotterدر بعضی موارد برای ایجاد دقت بیشتر در اجرای سازه های چوبی , استیکر را به صورت منحنی یا اشکال دیگر برش می زنیم و به عنوان شابلن نجاری به کار می بریم .

برای سفارش برش برچسب با کاترپلاتر روی دکمه زیر کلیک کرده و با ما تماس بگیرید .